Czy warto stosować filtr prywatyzujący?

Od czasu wprowadzenia ustawy zwanej RODO, bardzo dużo mówi się na temat poufności danych oraz bezpieczeństwa w sieci. Specjaliści od zabezpieczeń dbają o to, by wrażliwe informacje pozostawały bezpieczne i odpowiednio chronione przed zakusami cyberprzestępców. Dostępne na rynku filtry prywatyzujące, stanowią skuteczną formę zabezpieczenia przed kradzieżą danych.
Czym jest i czy warto stosować filtr prywatyzujący?
Filtr prywatyzujący to specjalna osłona z tworzywa, dzięki której użytkownik komputera i innego urządzenia mobilnego, może ukryć informacje wyświetlane na ekranie przed ciekawskimi spojrzeniami. Jest to rodzaj nakładki na ekran, która po nałożeniu uniemożliwia osobom postronnym podejrzenie treści wyświetlanych na monitorze.
Stosowanie tego typu nakładki to świetne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku osób, które korzystają z urządzeń mobilnych w miejscach publicznych. Warto więc stosować je na każdym urządzeniu, jeśli zależy nam na zachowaniu prywatności, a jednocześnie cieszyć chcemy się pełnym komfortem korzystania z urządzenia. Nakładka taka może uchronić np. przed odczytaniem haseł do kont bankowych, skrzynek mailowych czy kodów PIN przez przypadkowego gapia, znajdującego się obok użytkownika. Jej montaż jest jak najbardziej uzasadniony jeśli zależy nam nie tylko na prywatności, ale i bezpieczeństwie danych.
Dla kogo filtr prywatności?
Filtr na ekran RODO, to zabezpieczenie dla każdego użytkownika, który ceni sobie prywatność swoich danych. Sprawdzi się w sytuacjach prywatnych, kiedy korzystamy z urządzeń w miejscach publicznych, a przede wszystkim w sytuacjach zawodowych - kiedy przetwarzamy dane naszych Klientów lub ważne dane sprzedażowe. Istnieje mnóstwo obszarów, w których dziś filtry na monitor stosowane są powszechnie. Nakładka prywatyzująca potrzebna jest w szczególności:
- na ekranach ogólnodostępnych monitorów np. w recepcjach,
- osobom często pracującym w miejscach publicznych i środkach transportu,
- w biurach wielkoprzestrzennych tzw. open space
Dziś osłona prywatyzacyjna to rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu sytuacjach prywatnych i zawodowych. Filtr na ekran jest niezbędny, kiedy ochronie podlegają dane osobowe czy firmowe. To dzięki nim uniknąć można przejęcia danych dostępowych do kont, ważnych haseł, czy wszelkich istotnych informacji, których utrata skutkować może bardzo niebezpiecznymi konsekwencjami dla nas samych i całych organizacji.
Do jakich urządzeń można kupić filtr prywatyzacyjny?
Filtr prywatyzacyjny można dziś kupić na większość urządzeń posiadających ekran, począwszy od urządzeń stacjonarnych, na mobilnych kończąc. W Privalo oferujemy filtry prywatyzacyjne na ekrany komputerów stacjonarnych, ekrany laptopów, na smartfony, tablety, itp. Jeżeli w ofercie naszego sklepu nie widzisz filtra odpowiadającego Twoim potrzebom, skontaktuj się z nami pod adresem sklep@privalo.pl, a z pewnością wypracujemy skuteczne rozwiązanie!
Dzięki ogromnemu zróżnicowaniu, dziś praktycznie każde urządzenie mobilne, jak i stacjonarne, może posiadać idealne zabezpieczenie w postaci dopasowanego rozmiarem filtra prywatyzacyjnego. Tym samym użytkowane urządzenie zyskuje zabezpieczenie przed nieuprawnionym przejęciem danych oraz przed wścibskim wzrokiem przechodniów.
Najczęściej oferowane są trzy typy filtrów:
- filtr prywatyzujący na laptopa – istnieją różne typy filtrów w różnych rozmiarach, które dopasowane są idealnie do wymiaru ekranu posiadanego laptopa,
- filtr prywatyzujący na monitor komputera stacjonarnego – pozwalający zabezpieczyć monitor znajdujący się w open space'ach i wszelkich otwartych przestrzeniach,
- szkło prywatyzujące na smartfon lub tablet - jako idealne zabezpieczenie urządzenia mobilnego w miejscach publicznych.
Dzięki dużemu i zróżnicowanemu asortymentowi w sklepie Privalo, dziś każdy w sposób optymalny może zadbać o ochronę danych.