Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Filtr prywatyzujący – 5 sytuacji, w których ochroni Twoją firmę przed naruszeniem danych przez osoby trzecie

2022-08-03
Filtr prywatyzujący – 5 sytuacji, w których ochroni Twoją firmę przed naruszeniem danych przez osoby trzecie

Filtr prywatyzujący – 5 sytuacji, w których ochroni Twoją firmę przed wyciekiem danych

 

W codziennej pracy przetwarzamy coraz większe ilości danych. Często pracujemy w warunkach, w których mogą stać się one łatwym celem postronnych „podglądaczy”. Szczególnie narażone są dane osobowe i finansowe, których utrata może narazić firmę na straty. Istnieje proste i skuteczne rozwiązanie, które pozwala zwiększyć bezpieczeństwo pracy - filtr prywatyzujący na ekran laptopa bądź monitora stacjonarnego.

Co to jest filtr prywatyzujący na ekran?

Filtr prywatyzujący to specjalna nakładka, która ogranicza widoczność wyświetlanych na ekranie informacji. Dzięki niemu dane są widoczne tylko dla osoby znajdującej się bezpośrednio przed monitorem. Wszystkie inne osoby, które spoglądają na ekran z boku lub pod innym kątem, zobaczą jedynie ciemny ekran. Filtry prywatyzujące działają na zasadzie mikrożaluzji, nie pogarszając jakości obrazu dla użytkownika. Dodatkowo chronią ekran przed zarysowaniami, redukują refleksy i minimalizują natężenie szkodliwego dla wzroku światła niebieskiego.

Ochrona danych a filtr prywatyzujący na ekran

Oprócz odpowiedniego przeszkolenia personelu w zakresie ochrony danych, firma powinna zadbać o stworzenie właściwych warunków i zapewnienia środków do bezpiecznego przetwarzania informacji. Dopuszczenie do utraty lub przejęcia danych może skutkować odpowiedzialnością prawną. Z równie dużymi konsekwencjami należy liczyć się w sytuacji przejęcia danych finansowych czy innych poufnych informacji, np. w ramach szpiegostwa korporacyjnego oraz nieuczciwych praktyk konkurencji. Filtr prywatyzujący na ekran komputera to skuteczny sposób na ograniczenie ryzyka tzw. snoopingu, czyli kradzieży wzrokowej. Jest to specjalna nakładka, dzięki której wyświetlane na ekranie laptopa czy monitora dane widzi wyłącznie osoba znajdująca się bezpośrednio na wprost urządzenia. Wszystkie postronne osoby, które spoglądają na wyświetlacz pod innym kątem, np. 30 stopni – zobaczą jedynie czarny ekran. Filtry prywatyzujące działają w oparciu o technologię mikrożaluzji i nie pogarszają jakości obrazu dla osoby korzystającej z urządzenia. Niezależnie od tego, filtry chronią też ekran przed zarysowaniem, niwelują refleksy i redukują natężenie szkodliwego dla wzroku światła niebieskiego.

Filtr prywatyzujący w firmie – kiedy w praktyce przyda się to rozwiązanie?

Praca zdalna to w dzisiejszych czasach wygodna i powszechna forma zawodowej aktywności. Warto pamiętać, że nie potrzeba specjalnych umiejętności hakerskich, aby przejąć cenne dane. Nierzadko wystarczy spojrzenie na ekran lub utrwalenie obrazu za pomocą zdjęcia, niepozostawiające przy tym żadnego śladu. Filtr prywatyzujący przydaje się nie tylko podczas korzystania z mobilnych urządzeń w przestrzeni publicznej, bowiem na snooping narażeni jesteśmy także w tradycyjnym miejscu pracy. Filtr prywatyzujący sprawdzi się wszędzie tam, gdzie podczas przetwarzania danych wrażliwych lub informacji poufnych, mogą otaczać nas nieuprawnione osoby.

Poniżej przedstawiamy 5 sytuacji, w jakich z pewnością warto wyposażyć się w filtr prywatyzujący:

1. Praca na laptopie w miejscach publicznych, takich jak np. biura co-workingowe, centra handlowe, restauracje, kawiarnie czy biblioteki. Praca w takich miejscach nie należy do rzadkości i jest popularna m.in. wśród handlowców czy freelancerów.

laptop w kawiarni

2. Praca na laptopie w środkach transportu – delegacje i podróże służbowe to dla wielu osób dobra okazja do nadrobienia zaległości zawodowych - analizowania opracowań finansowych czy przeglądania korespondencji mailowej. W trakcie korzystania z laptopa w pociągu, samolocie, czy autobusie istnieje niebezpieczeństwo wzrokowego przechwycenia danych przez osoby siedzące wokół nas.

mezczyzna z laptopem w pociagu

 

3. Praca na monitorze stacjonarnym w biurach / przestrzeniach typu open space - Podczas pracy w otwartych biurach, przeszklonych pomieszczeniach biurowych, w okolicach korytarzy i ciągów komunikacyjnych.

kobieta z laptopem w open office

4. Praca w biurze, podczas której na ekranie pracujemy na wrażliwych i poufnych danych - do jakich w łatwy sposób mogą uzyskać dostęp nieupoważnieni współpracownicy.

dwóch mężczyzn w biurze

 

5. Monitory zainstalowane w wszelkich miejscach publicznych, jak np. urzędy, recepcje hotelowe, biblioteki, stanowiska obsługi klienta, sklepy i inne.

recepcja hotelowa

Kto powinien skorzystać z filtra prywatyzującego?

ilustracja - cyberbezpieczenstwoZdecydowanie łatwiej jest wymienić pracowników, którzy nie muszą zabezpieczać swojego ekranu przed wścibskim wzrokiem postronnych.

W gronie osób najbardziej narażonych na przykre konsekwencje kradzieży danych, wymienić należy takie zawody, jak:

· kadra menedżerska / zarząd firmy,

· handlowcy,

· pracownicy działu obsługi klienta,

· pracownicy działu HR,

· analitycy danych,

· urzędnicy,

· inspektorzy danych osobowych.

empri placeholder

 

Dobór filtrów prywatyzujących warto powierzyć specjalistom, ponieważ powinny być one dopasowane do rodzaju urządzenia oraz wymiarów ekranu. Sklep Empri.pl to miejsce, w którym oprócz najwyższej jakości filtrów prywatyzujących, można liczyć na profesjonalne doradztwo ekspertów. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z naszym zespołem pod adresem sklep@empri.pl. Chętnie pomożemy w optymalnym doborze filtrów prywatyzujących oraz przygotujemy kompleksową ofertę.

pixel