Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zamontować filtr prywatyzujący? Instrukcja krok po kroku

2022-10-26
Jak zamontować filtr prywatyzujący? Instrukcja krok po kroku

Gratulujemy wyboru filtra prywatyzującego EMPRI! Montaż filtra prywatyzującego jest bardzo prosty i z powodzeniem można przeprowadzić samodzielnie, nie wymaga on też użycia narzędzi. Wszystkie akcesoria niezbędne do skutecznego zamontowania filtra prywatyzującego na ekranie, zawarte są w zestawie. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, który krok po kroku przeprowadzi Państwa przez proces montażu filtra na Państwa urządzeniu.

1. Zaczynamy! Na początku wyjmij wszystkie elementy zestawu, które znajdziesz w kopercie. W tym:

a. Filtr prywatyzujący zapakowany w folię ochronną. Filtr posiada dwie strony, i możesz zamontować go używając dowolnej ze stron w zależności od Twoich potrzeb. Strona matowa będzie redukować odbicia świetlne, i wybór tej strony filtra od zewnątrz (czyli od strony użytkownika) zalecamy wybrać. Jeżeli oczekujesz spotęgowania efektu prywatyzacji, zamontuj filtr stroną błyszczącą na zewnątrz. Przed montażem wybierz preferowaną przez siebie stronę - filtr będzie działać skutecznie, niezależnie od wyboru strony.

b. Wszystkie akcesoria do montażu - w tym: plastikowe prowadnice, dwustronnie klejące paski, ściereczka z mikrofibry.

c. Instrukcja montażu

2. Jeżeli odpakowałeś już zawartość koperty z filtrem, przystąp do przygotowania ekranu, na którym będzie zamontowany. Jeżeli ekran, na którym zamontujesz filtr prywatyzujący był już wcześniej używany i jest zabrudzony, oczyść dobrze jego powierzchnię przy użyciu ściereczki z mikrofibry. Ekran nie powinien posiadać smug, odcisków palców czy kurzu. 

3. W kolejnym kroku przystąp do montażu filtra prywatyzującego na ekranie. W zależności od Twoich potrzeb, możesz wybrać dwa sposoby montażu:

a. Montaż przy użyciu plastikowych prowadnic, który umożliwia wielokrotne bezinwazyjne zakładanie i zdejmowanie filtra. Ten sposób montażu polecamy w sytuacjach, kiedy potrzebujesz funkcji prywatyzacji tylko czasami (np. na laptopie w podróży czy podczas pracy w miejscu publicznym), i chcesz mieć możliwość łatwego zakładania i zdejmowania filtra z ekranu.

b. Montaż filtra na ekranie na stałe. Wybierany najczęściej w przypadku montażu filtra na ekranie monitora stacjonarnego. Ten sposób montażu wybierzesz w sytuacji, kiedy funkcja prywatyzacji potrzebna jest przez cały czas użytkowania ekranu (np. monitor umieszczony w miejscu publicznym, na stanowisku obsługi klienta, w recepcji). Do tego rodzaju montażu wykorzystasz dwustronnie klejące paski zawarte w zestawie. W tej sytuacji montujemy filtr na stałe. Odklejenie filtra od ekranu wiąże się z zerwaniem dwustronnie klejących pasków i do ponownego montażu należy zastosować świeże, nieużywane paski. Nie obawiaj się jednak o swój sprzęt - elementy montażowe nie pozostawiają śladów i po demontażu filtra z powodzeniem doprowadzisz swój ekran do stanu pierwotnego.

W zależności od wybranego sposobu montażu, wykonaj następujące kroki:

MONTAŻ PRZY UŻYCIU PLASTIKOWYCH PROWADNIC, z możliwością łatwego, wielokrotnego zakładania i zdejmowania filtra

1. Rozdziel plastikowe elementy prowadnicy na pojedyncze części.

 

2. Przed przyklejeniem każdego z elementów prowadnicy, odklej folię zabezpieczającą po wewnętrznej stronie prowadnicy

 

3. Przyklej elementy prowadnicy na ekranie, według schematu pokazanego na instrukcji dołączonej do filtra:

- długie prowadnice po bokach ekranu, w dolnej części

- krótkie prowadnice na środku dolnej, poziomej krawędzi ekranu, oraz w górnych częsciach bocznych krawędzi

 

4. Wsuń filtr prywatyzujący od góry pomiędzy ekran, a wcześniej przyklejone prowadnice

 

MONTAŻ NA STAŁE, przy użyciu dwustronnie klejących pasków

1. Przyklej przynajmniej 4 dwustronnie klejące listki, umieszczając je w rogach filtra prywatyzującego. W przypadku filtrów na większych monitorach, możesz zastosować dodatkowe listki na środkach krawędzi filtra

 

2. Odklej folię zabezpieczającą z drugiej strony listka

 

3. Przyłóż filtr do ekranu, delikatnie dociskając w miejscach przyklejenia listków

 

Po zakończonym montażu, oczyść powierzchnię filtra prywatyzującego załączoną ściereczką.

Gotowe!

pixel